Anasayfa - Tüketici Köşesi - Çimstone hakkında
 

Çimstone hakkında

1. Çimstone nedir?
Çimstone, İtalyan Breton firmasının geliştirdiği ileri teknolojik süreçle üretilen kuvars esaslı kompoze taştır. Doğadaki en sert mineral taşlardan biri olan kuvars, Çimstone’a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Yapısını oluşturan kuvars minerali sayesinde Çimstone, yüksek aşınma, çizilme ve darbe dayanımı gösteren, hemen hemen hiçbir asit ve bazdan etkilenmeyen, leke tutmayan, sınırsız renk ve doku alternatifli, hijyenik bir yüzey kaplama malzemesidir. Çimstone, estetiği işlevsellikle buluşturan eşsiz özellikleri sayesinde başta mutfak tezgahları ve banyo bankoları olmak üzere zeminden cepheye, merdiven basamağından sehpaya projelerin farklı alanları için ideal bir üründür.

2. Kuvars nedir?
Kuvars elmas, safir ve topazdan sonra doğadaki en sert mineral taştır. Mohs sertlik skalasında 10 Mohs olan elmasın sertliğine 7 Mohs sertliği ile oldukça yaklaşan kuvars sayesinde Çimstone, metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile ömür boyu yüksek aşınma dayanımı gösterir. Eğilme ve darbe dayanımı yüksek olan Çimstone, kesim veya nakliye gibi işlemler esnasında kolaylıkla çatlamaz, kırılmaz. Ayrıca, tedavi edici nitelikleri en yoğun taşlardan olan kuvarslar; beyin fonksiyonlarını uyarır. Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar.

3. Kompoze taş nedir?
Kompoze taş, doğal taşların dezavantajlarından arındırılmış türevlerine verilen addır. En son teknolojilerin kullanılması ile üretilen kompoze taşlar, doğal taşların kılcal çatlak, sıvı emme, kırılganlık, kimyasallarla reaksiyona girme ve kolay aşınma gibi negatif özelliklerinden arındırılmıştır.

4. Çimstone nasıl üretilir?
Çimstone, levha olarak üretilir. Çimstone levhaların üretim süreci sert, granül halindeki, doğal kuvars tanecikleriyle başlar. En nitelikli kuvars yataklarından çıkarılan, titizlikle seçilen farklı boyutlardaki kuvars tanecikleri reçine ve pigmentlerle karıştırılıp vibrasyon, vakum ve sıkıştırma uygulanan vibropress sistemiyle gözeneksiz, kompakt ve sert bir yüzey malzemesine dönüştürülür.

5. Çimstone’un sunduğu avantajlar nelerdir?
Çimstone yüksek aşınma, çizilme, darbe dayanımına sahip, leke tutmayan, gözeneksiz ve bu sebeple de kolay temizlenebilen, parlatma veya cila istemeyen, özel bakım gerektirmeyen, hijyenik bir malzemedir. Farklı dokularda, çeşitli efekt malzemelerle, geniş bir renk skalasında üretilebilen Çimstone estetik görüntüsü, üstün dayanımı ve kullanım kolaylığı ile mutfak tezgahları, banyo bankoları, zemin kaplamaları, iç ve dış cephe kaplamaları, merdiven, denizlik, süpürgelik gibi farklı uygulama alanları için ideal çözümler getirir.

6. Neden Çimstone’u tercih etmeliyim?
Çimstone, birbirinden güzel renk ve doku seçenekleri ile şıktır, modern mutfakların mimari çizgisini tamamlayan estetik görüntüsü ile benzersizdir. Kuvarsın dayanım üstünlüğü sayesinde sağlamdır, sıvı emmeyen ve leke tutmayan yapısı ile hijyen belgesine sahip özel bir yüzey kaplama malzemesidir. Kuvars esaslı kompoze taş üretiminde Türkiye’de ilk firma olan Çimstone, İzmir’deki üretim tesisi ve idari merkezi, İstanbul, Ankara ve İngiltere Northampton’daki bölge ofisleri, ülke geneline yayılmış depo, yetkili satıcı ve atölyelerden oluşan çözüm ortaklarıyla 1996 yılından bu yana planlı büyümesini sürdürmektedir. Türk inşaat sektöründe çağdaş ve güvenilir malzemelerin üreticisi ve yatırımların öncüsü AKG Grubu’nun bir iştiraki olan Çimstone, Türkiye'de 1500’ü aşkın taş işletmesi atölyeler ile işbirliği yaparak, ülke genelinde binlerce hazır mutfak mağazasında teşhir tezgahlarıyla yer almakta, 100'e yakın deposu ile her yerde tüketicisine ulaşabilmektedir. Banko ve tezgahta kurumsal güvence, kaliteli ürün ve müşteri odaklı hizmet yaklaşımları ile mutfak ve banyo sektöründe farklı bir kültür yaratmaktadır.

7. Çimstone’u diğer doğal taşlarla, özellikle de granit ve mermerle karşılaştırır mısınız?
Diğer doğal taşların aksine, yapısında kılcal çatlak bulunmayan ve sıvı emmeyen Çimstone, leke tutmaz, günlük temizlik malzemeleri, hatta sadece nemli bir bezle bile kolaylıkla temizlenebilir. Mikro gözeneklere ve kılcal çatlaklara sahip doğal taşlar suyu bünyesine emerek leke tutarken, diğer yandan da bu kılcal çatlaklar bakterilerin yaşaması için elverişli ortam yaratır. Kompakt yapısı sayesinde Çimstone, bakteri üremesine elverişli ortam yaratmayan, hijyen raporuna sahip özel bir yüzey kaplama malzemesidir. LGA Hijyen sertifikası dışında, TSE ve NSF onaylı olması Çimstone’a diğer doğal taşlara göre banko/tezgahlarda avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar kullanıcılar için büyük yarar getirmektedir.Çimstone diğer doğal taşlara zarar veren sirke, limon, zeytinyağı, şarap gibi mutfakta her gün kullanılan malzemelerin yıpratıcı etkisinden de zarar görmez. Parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alan Çimstone mermer, granit gibi parlatma, cila gerektirmeden ilk günkü görünümünü yıllarca korur. Doğal taşlar rezervlerle sınırlı olduğundan istenilen miktar, kalite ve renk seçeneğini her zaman sunamazken, Çimstone değişik beklentilere uygun farklı renklerde üretilebilir.

8. Çimstone’u diğer kompoze taşlarla karşılaştırır mısınız?
Dünyadaki büyük ve en kaliteli kompoze taş üreticilerinin hepsi, patentli İtalyan Breton teknolojisiyle üretim yapmaktadır. Çimstone da yüksek kalitedeki bu teknolojiyi Türkiye’ye getiren, kuvars esaslı kompoze taş üretimi yapan ilk firmadır. Bugün Çimstone markası, Türkiye’de jenerik ürün ismi haline gelmiştir. Üretim kalitesi, geniş ürün yelpazesi, müşteri odaklı satış sistemi ile Çimstone, yüzde yüz müşteri memnuniyeti felsefesiyle her zaman ürünlerinin arkasında durmaktadır.

9. Çimstone’la akrilik veya polyester benzeri diğer masif yüzeyleri karşılaştırabilir misiniz?
Çimstone saf kuvarstan; tamamen doğadan elde edilen bir mineral taştan oluşmaktadır. Çimstone’un ışıltılı güzelliği ve benzersiz sağlamlığı da yapısını oluşturan kuvarstan gelmektedir. Akrilik ve polyester vb türevleri ise %100 oranında akrilik veya polyester reçine esaslıdır, herhangi bir taş içerikleri bulunmamaktadır. Bu sebeple de akrilik veya polyester benzeri masif yüzeyler doğal taşın yansıma ve parlaklık özelliklerine sahip değildir. Daha yumuşak olduklarından kolay çizilir ve aşınma dayanımları düşüktür.

10. Çimstone’u diğer tezgah malzemelerinden nasıl ayırt edebilirim?
Banko/Tezgah taşının gerçekten hangi markaya ait olduğunu anlamak, Çimstone için kolaydır . 2009 yılından beri Çimstone levhaların arkasına lazer ink-jet ile Çimstone logo, ürün kodu ve üretim iş emri numarası yazılmaktadır. Ürününüzün menşeini taşın arkasına bakarak takip edebilirsiniz.

11. Çimstone sentetik bir ürün müdür?
Hayır. Çimstone sentetik bir ürün değildir; taşın tamamına yakını doğal kuvarstır. Çimstone’un sağlamlığı kuvarsın benzersiz şekilde sert bir mineral taş olmasından kaynaklanmaktadır.

12. Çimstone’un doğal güzelliğini nasıl muhafaza edebilirim?
Çimstone yüzeyin yıllar boyu doğal parlaklığını ve estetik görünümünü muhafaza edebilmesi sadece basit ve rutin bakıma bağlıdır. Nemli bir bez ve az miktarda sıvı deterjan en ideal temizlik için yeterlidir. Çimstone, sahip olduğu kompakt yapısı ile leke tutmaz. Sadece silmekle yüzey, ilk günkü yeni ve temiz görüntüsüne kavuşur. Daha fazla bilgi için
Bakım KorumaKılavuzunu inceleyiniz.

13. Kurumuş artıklar ve inatçı lekeleri nasıl çıkarabilirim?
Kuruduğunda çıkarılması zorlaşan boya, oje, sakız, hardal, ağır yağlar gibi artıkları plastik bir spatula yardımı ile narince kazıyın, ardından suyla temizleyin. Lekenin kalması durumunda, Cif Power Sprey (Unilever) veya Mr. Muscle Sprey (Johnson Wax) gibi banyo-mutfak yüzey temizleyicilerini lekenin üzerine uyguladıktan sonra, Scotch-Brite (3M) mavi hassas sünger ile ovalayın, ardından mutlaka durulayın. Tek seferde çıkarılması güç olan inatçı kirlerin temizlenmesi için, Domestos Ultra Çamaşır Suyu (Unilever) ve Mr. Proper Aktif Jel (Procter&Gamble) gibi çamaşır suyu katkılı jel temizleyiciler de oldukça başarılıdır. Banko ve tezgahınızı, hiçbir şekilde temizlik ürününü iyice durulanmadan kurumaya bırakmayın.

14. Çimstone ne kadar dayanıklıdır?
Çimstone sağlamdır, ancak tahrip edilemez değildir. Çimstone kırılma, aşınma ve çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Her türlü yüzey gibi Çimstone da fiziksel özelliklerini zayıflatan etkilere (çok güçlü kimyasallar ve çözücüler, termal şok, yüzeye uygulanacak aşırı kuvvet veya darbe gibi) maruz kalması durumunda kalıcı olarak hasar görebilir. Bu sebeple, Çimstone’un uzun yıllar ilk günkü görünümünü koruması için Bakım Koruma Kılavuzunda belirtilen hususlara gerekli özeni gösterin, her koşulda kesme tahtası ve nihale kullanmayı ihmal etmeyin.

15. Çimstone tezgah üzerinde kesme doğrama işlemlerini doğrudan yapabilir miyim?
Yapısını oluşturan 7 mohs sertlikteki kuvars minerali sayesinde Çimstone, yüksek çizilme ve aşınma dayanımı gösterir. Böylece, Çimstone banko tezgah üzerinde ekmek tahtası olmaksızın kesme, doğrama işlemleri rahatlıkla yapılabilir, yemek hazırlarken tezgahın tamamı çalışma alanı olarak kullanılabilir. Ancak, Çimstone’un uzun yıllar ilk günkü görünümünü ve parlaklığını koruması için her koşulda kesme tahtası ve nihale kullanmayı ihmal etmeyin, Bakım Koruma Kılavuzunda belirtilen hususlara gerekli özeni gösteriniz.

16. Çimstone ısıya dayanıklı mıdır? Üzerine sıcak tencere tava koyabilir miyim?
Çimstone yapısal olarak ısıyla kısa süreli temasta, diğer taşlardan daha dayanıklıdır. Ancak, her türlü taş, ani ve hızlı sıcaklık değişimlerine maruz kalması halinde zarar görebilir. Yüzeyin ısı farklılıklarına karşı diğer tüm malzemelerde olduğu gibi korunmasını öneririz. Bu sebeple ateşten alınan tencere gibi çok yüksek sıcaklığa ulaşmış mutfak kapları ile tezgahın temasından kaçınılmalı, bu kapların altına mutlaka nihale (altlık) konulmalıdır. Yüksek sıcaklıklara maruz bırakılan yüzeyin ürün özelliğine göre farklı tepkiler vermesi (çatlama, renkte açılma, yüzey bozukluğu) beklenebilir. Özellikle işlem gören ve kesim yapılan kısımlar, tezgah iç ve dış köşeleri zayıf olan bölgeler olduğundan ısıya maruz bırakılmamalıdır. Ayrıca, barbekü, yağda kızartma, reçel veya sos yapımı gibi fazlasıyla harlı ateş gerektiren işlerde yansıyan ısıya da dikkat edilmelidir.

17. Çimstone yüzey, üzerinde yiyeceklerin hazırlanmasına elverişli midir?
Evet, Çimstone’un gözeneksiz kompakt yüzeyi sıvı emmez, leke tutmaz; salmonella veya e-koli gibi bakterilerin üremesi için uygun ortam yaratmaz. TSE standartlarına uygun olarak üretilen ve Uluslararası düzeyde lider sertifikalandırma kuruluşu olan Ulusal Sanitasyon Vakfı - National Sanitation Foundation (NSF) International tarafından belirlenen NSF 51 Yiyecek Alanları Uygunluk kriterlerini tamamen karşılayan Çimstone, üzerinde yiyeceklerin hazırlanabileceği en güvenli yüzey olarak sertifikalandırılmıştır. NSF sertifikası ile paslanmaz çelikle aynı sertifikasyon derecesine sahip olan Çimstone, ev ve ticari mutfaklarda güvenle kullanılabilir. Çimstone, Avrupa’nın en seçkin Ürün Analizi ve Güvenirliği Merkezi LGA Qualitest GmbH tarafından verilen hijyen raporuna da sahiptir. LGA hijyen tetkiki sonucunda, küf mantarları ve dirençli bakterilere maruz bırakılmış Çimstone’un yüzeyinde bakteri üremesi gerçekleşmediği, yüzeyin çok kolay temizlenebildiği ve temizlik sonrası mikrobiyolojik hijyen açısından tamamen güvenli olduğu raporlanmıştır.

18. Çimstone yüzey üzerinde kullanmaktan kaçınılması gereken kimyasallar veya temizlik malzemeleri var mıdır?
Aktif Hidroksit içeren Alkali ürünler (Lavabo açıcı vb.) Trikloretan veya Metilen Klorit içeren ürünler (Ağır yağ Çözücüler, Leke ve boya çıkarıcılar vb.) Uzun Süreli teması halindeürün kalıcı zarar görebilir. Yüzeyin bu zarar verici maddelerden herhangi birine maruz kalması durumunda, hemen suyla silerek zararlı etkinin oluşmasını engelleyin.

19. Deniz kabuklu Çimstone, diğer Çimstone ürünlerinden farklı mıdır?
Organik bir malzeme olan deniz kabuğu, diğer efekt malzemelerine kıyasla daha düşük mukavemete ve daha fazla hassasiyete sahiptir. Bu sebeple 422 Riviera kodlu Çimstone ürünü diğer Çimstone ürünleri ile aynı özellikleri ve direnci göstermez. Zaman içinde, güçlü kimyasallar içeren temizleme malzemelerinin kullanımına veya nem gibi ortam şartlarına bağlı olarak deniz kabuğu olan bölgeler zarar görebilir. Çamaşır suyu katkılı deterjanlar, kireç çözücü veya tuz ruhu gibi temizlik ürünlerini deniz kabuğu efekt malzemeli Çimstone yüzeyler üzerinde kalıcı zararlar verebileceği için, kesinlikle kullanmayın.

20. Çimstone yüzeyine cila sürmeli miyim?
Hayır. Çimstone gözeneksiz bir malzemedir, bu sebeple Çimstone yüzeyler üzerine hiçbir zaman cila uygulanmasına gerek yoktur. Çimstone’un parlaklığı yapısını oluşturan kuvarsın doğal parlaklığıdır. Çimstone’a sonradan silim (polisaj) yapılmaz. Bu tür bir uygulama yüzey bozukluğuna sebep olur.

21. Çimstone parlaklığını nasıl muhafaza edecek? Parlatma polisaj gerekir mi?
Çimstone parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alır, doğal parlaklığını ve pürüzsüz yapısını uzun yıllar korur. Sonradan polisaj (yerinde silim) gerektirmez ve kesinlikle taşın üzerinde yerinde silim ( polisaj) yapılmamalıdır. Aksi takdirde kalıcı yüzey bozukluğu oluşur.doğal parlaklığını ve pürüzsüz yapısını uzun yıllar korur. Yüzey parlaklığı glossmetre ile ölçülür ve yüzeyden yansıyan ışığın yüzdesini ifade eder. Çimstone üç farklı yüzey tipine sahiptir; parlak, mat ve kumlanmış. Parlak Çimstone yüzeylerin uzun yıllar boyunca ilk günkü parlaklığını muhafaza edebilmesi için nemli bir bez ve az miktarda sıvı deterjanla rutin ve basit bir temizlik yeterli olacaktır. Bununla birlikte, tüm deterjanları ve temizlik ürünlerini üretici firmalar tarafından önerilen oranlarda kullanın ve kullanımdan sonra mutlaka suyla durulama yapın. Aksi takdirde yüzeylerde birikebilecek temizlik maddeleri uzun dönemde yüzeyi kimyasal olarak etkileyebilir ve zamanla yüzeyde kalıcı kirlilik, mat ve puslu görünüm yaratabilir. Diğer taraftan mat ve kumlanmış Çimstone yüzeyler ile özel fırçalama tekniğiyle elde edilen Çimstone Velvet yüzeyler üzerinde parmak izi gibi günlük kullanımda ortaya çıkacak her türlü iz parlak yüzeylere göre daha belirgin şekilde göze çarpacak ve dolayısıyla bu tür yüzeyler daha fazla günlük bakım gerektirecektir. Bu tür yüzeyler üzerinde yine aşındırıcı olmayan tarzda Cif Power Sprey (Unilever) veya Mr. Muscle Sprey (Johnson Wax) gibi banyo-mutfak yüzey temizleyicilerini düzenli şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.

22. Çimstone yüzeyi bıçakla çizebilir miyim? Çimstone üzerinde metallerin etkisi nedir?
Çimstone, üzerinde bıçakla kesme doğrama işlemi yaparken çizilmez. Çimstone yüzeyinde bıçakla işlem yaptıktan sonra görebileceğiniz izler veya tezgahınızın alın kısmına kemer tokası gibi kıyafetlerinizde bulunan metal aksamların sürtünmesi sonucu oluşan izler sadece “metal tozları”dır. Bu tarzda oluşan metal izlerini çıkartmak için lekelerin üzerine Domestos, Cif Power Cream Sprey, Mr. Muscle Sprey gibi mutfakta kullanımı mümkün bir jel veya sprey temizlik malzemesi dökerek Scotch Brite bulaşık süngerinin sert tarafı ile ovalayın, ardından mutlaka durulayın . Çimstone’un uzun yıllar ilk günkü görünümünü ve parlaklığını koruması için her koşulda kesme tahtası ve nihale kullanmayı ihmal etmeyin, Bakım Koruma Kılavuzunda belirtilen hususlara gerekli özeni gösteriniz.

23. Çimstone’u banyoda kullanabilir miyim?
Evet. Çimstone’u mutfaklarınızla birlikte banyolarınızda da uygulamanızı öneririz. Mutfak, banyo ve tuvaletler sağlık koşullarının büyük önem kazandığı mekanlardır. Mikro gözeneklere ve kılcal çatlaklara sahip yüzey kaplama malzemeleri suyu bünyesine emerek leke tutarken, bir yandan da bakterilerin yaşaması için elverişli ortam yaratır. Gözle görülemeyen mikro organizmalar özellikle ıslak mekanlarda üremek için uygun ortam bulur. Bu nedenlerle ıslak mekanlar, yüzey kaplama malzemesi seçiminde farklı bir titizlik ve bilinç gerektirir. Çimstone; sağlık koşullarının büyük önem kazandığı mutfak, banyo ve tuvaletlerde, leke tutmayan, bünyesinde bakteri üremesine izin vermeyen kompakt yapısı ile hijyen sağlar. Mikro gözeneklere sahip malzemelerin aksine Çimstone, LGA hijyen raporuna ve NSF sertifikasına sahip tek yüzey kaplama malzemesidir.

24. Çimstone’da ton farkı olur mu? Gördüğüm Çimstone numunesi ile evime gelen ürün birebir aynı tonda olur mu?
Çimstone, doğal taşlar gibi rezervlerle sınırlı olmadığı için istenilen renk ve dokuda binlerce metrekare üretilebilir, ancak yapısının doğal kuvarstan oluştuğunun bilinmesi önemlidir. Bu doğal mineral taşın çıkarıldığı yatakların yeri değişkenlik göstermektedir ve bu sebeple doğal taştakine benzer şekilde kuvarsta da ton farklılıkları görülebilir. Ton farklılığı üretim tarihi bazında değil, kuvarstaki değişim bazında ortaya çıkan bir özelliktir. Ayrıca ürünün yüzeyindeki rastgele oluşan kuvars dağılımı da yüzeyde ton farklılığı olarak algılanabilir. Rastgele dağılımda tanecikler bir yerde bir araya toplanırken diğer bir kısımda seyrek olarak yerleşmiş olabilir. Özellikle granit görünümlü ürünlerde ve efektli ürünlerde üretim parametreleri değişmemek koşulu ile aynı üretim esnasında ürünün desen ve zemin tonu raslantısal dağılım nedeniyle farklılık gösterebilir.

25. Çimstone’u zeminde uygulayabilir miyim?
Evet. Çimstone, kullanıcılarının karşısına işlevsellikle estetiği buluşturan eşsiz bir yüzey kaplama malzemesi olarak çıkar; mutfak ve banyo gibi ıslak zeminlerin yanı sıra, iç mekanda zemin, cephe, merdiven basamağı, süpürgelik gibi uygulamalarda da sınırsız çözümler sunar. İç mekan zemin projelerinin özgün uygulamaları için 60x60x1.2cm standart ebat ve kalınlıkların dışında özel ebatlar da sunan Çimstone, zengin renk ve doku seçeneği ile tasarımları gerçeğe dönüştürür.

26. Çimstone’u tezgah arkasına tezgah üstü duvar/ pano uygulaması olarak seramik veya mozaik yerine uygulayabilir miyim?
Evet. Çimstone’u mutfak dolabı ile tezgah arasında veya davlumbaz arkasında uygulanan mozaik ve seramiklere alternatif olarak dikey uygulamalarda da kullanabilirsiniz. Diğer taraftan mutfak zemininde de tercih edebileceğiniz Çimstone uygulamaları ile mutfak mekanınızı bütünsel bir konsept çerçevesinde düzenlemeniz mümkündür.

27. Çimstone’daki renk alternatifleri neler?
Üretim teknolojisi sayesinde Çimstone’da renk ve doku seçeneği sınırsızdır. İnorganik pigmentlerle renklendirilen Çimstone’a ayna, renkli cam, deniz kabuğu, bazalt, pirinç talaşı gibi çok farklı efekt malzemeler de eklenebilir. Mimari trendlere paralel geliştirilen ve yıl boyunca stoklarda bulundurulan renk serileri dışında projelere özel üretimler de yapılır. Piyasada mevcut olan Çimstone renklerinden seçim yapabilmek için
Renk Serisibölümünü ziyaret ediniz. Tezgah ve bankonuzda kullanılması planlanan Çimstone levhaları işçilik ve uygulama yapılmadan önce, taş işletmesi atölye ile aranızda mutabık kalmanız tavsiye edilir. Küçük örnekler, sadece yaklaşık ürün ve renk bilgisi vermektedir.

28. Mutfak modelime ve dolap kapaklarıma en uygun Çimstone’u nasıl seçebilirim?
Çimstone aynalı taşları, taşın içerisindeki özgün ayna efektleri sayesinde mutfağınıza ışıltı ve derinlik katarak ultra modern mutfak tasarımlarında sıklıkla rastlanan lake mobilyalar, metal aksesuarlar ve inoks ankastre cihazlarla uyum sağlar. Doğadan ilham alan ince granüllü ve homojen yapılı toprak renkleri ve pastel tonlardaki Çimstone tezgahlar , gözü yormayacak, modası geçmeyecek mutfaklar yaratmanızı kolaylaştırır. Şıklığın simgesi siyah ile temizlik ve yalınlığın simgesi beyaz Çimstone tezgahlar cam ve ayna aksesuarlarla mükemmel uyum yakalarken dolap kapaklarına kontrast olarak kullanıldığında mutfağınıza çağdaş bir çizgi, doğal bir hareket katar. Doğal taş dokularını ürünlerinde yansıtan Çimstone’da, klasikten ve nostaljiden vazgeçemeyenler için de alternatifler bulunur. Hayalinizdeki mutfağı gözünüzde canlandırabilmek ve en doğru seçimi yapabilmek için Türkiye genelindeki taş işletmesi atölyeler ile, seçkin hazır mutfak mağazalarında yer alan Çimstone teşhir tezgahlarını görebilir veya banko tezgah uygulama referanslarının yer aldığı
Foto Galeribölümünü gezebilirsiniz.

29. Çimstone fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Çimstone tezgahın fiyatı uygulanacak alanın metrajına, tercih edilecek işçiliğe ve taş alternatifine göre değişir. Bitmiş ürün fiyatı, uygulama yapılacak yerin ölçüsünü alan taş işletmesi atölyeler tarafından verilir. Banko ve tezgah fiyatları, işçilik, uygulama ve montaj içeren malzeme+işçilik metretül cinsinden fiyatlandırılır.

30. Firmanızın çevre duyarlılığı konusunda çalışmaları var mı?
Çimstone, çevre sorunlarına yönelik olarak sıvı atık toplama, arıtma ve geri dönüşümünü sağlama, üretim süreçlerinde hızla azalan doğal kaynakları verimli kullanma, insan sağlığına uygun üretim ve ürün anlayışı konularında üzerine düşenleri hassasiyetle yerine getirir. Üretim tesisi, iyi peyzaj görmüş ve ağaçlandırılmış alanları ile çevresindeki şirketlere ve topluma yeşil bir çevrenin yaşatılması konusunda da örnek olur. Çimstone üretiminde kullanılan su ve atıklar, otomatik su arıtma teknolojisiyle ayrılmakta; arıtılan su, işletme ünitesine tekrar geri gönderilerek, su ve enerji sarfiyatı minimuma indirilmektedir. Çimstone ürünlerinde kullanılan cam ve ayna kırıkları geri dönüşümden gelen malzemelerdir.

Kısa dönemde değiştirmeyi gerektirmeyecek şekilde dayanıklı olan, basit bir temizlikle ilk günkü ışıltısını ve güzelliğini ömür boyu muhafaza edebilen Çimstone banko ve tezgahlar, daha az enerji tüketimi, daha az fire, yüksek oranda su ve enerji tasarrufu ile sürdürülebilir çevreye dost ürünler kategorisinde yer almaktadır. Çimstone’un çevre dışında duyarlılık gösterdiği diğer sosyal ve kültürel alanlar ve sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili bilgi almak isterseniz Kurumsal Duyarlılıkbölümünü inceleyebilirsiniz.

 
 

 

 

Adres: Demirkırlar İş Merkezi No:64

Değirmendere Trabzon/TÜRKİYE
Tel : +90 462 325 36 01      Fax :  +9 0 462 328 12 15  
E mail   :   info@sekermermer.com